Akademia z okazji Dzień Niepodległości

10 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylepie odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczyste spotkanie dla młodszych kolegów z przedszkola przygotowali uczniowie klas pierwszej i drugiej.

O godzinie 11.11. jako placówka przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji MEN „Szkoła do hymnu” 2021. Uczniowie oraz dzieci z przedszkola zaśpiewali głośno Mazurka Dąbrowskiego. Prezentowane były także inne znane i mniej znane pieśni patriotyczne. Dzieci odpowiadały o polskiej biało-czerwone fladze. Obejrzały film o tym, jak powstała Polska. Dużą niespodzianką dla dzieci był występ ich Wychowawczyń. Nauczycielki wraz z p. Dyrektor pięknie odśpiewały pieśń „Szara piechota” oraz piosenkę „Niepodległa, Niepokorna”.