Kiermasz dla Olafa

Z inicjatywy nauczycieli i rodziców Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przylepie przyłączył się do gminnej akcji pomocy Olafowi Malinowskiemu, którą rozpoczęły nauczycielki z Gminnego Przedszkola w Przecławiu. Wykonano plakaty mówiące o tym, że do akcji charytatywnej włączamy się poprzez organizację Pchlego Targu oraz kawiarenki. Koordynatorami działań były Panie Aleksandra Bojko, która nawiązała kontakt z Panią Moniką Śmiałkowską oraz Natalia Budner mająca kontakt z Radą Rodziców. Do wszystkich oddziałów napisane zostały prośby o przynoszenie zbędnych przedmiotów, zabawek, książek, strojów.

Pani Barbara Romankiewicz stworzyła na tę akcję poniższy tekst:

Przebiegamy przez kolejne tygodnie… Poniedziałki niepostrzeżenie zamieniają się w piątki, a weekendy trwają tyle, co mrugnięcie oczyma. Szybko zapinamy torbę na popołudniowy basen, dopijamy chłodną kawę zamglonego poranka i w pośpiechu skradamy buziaka na do widzenia. Zerkamy ukradkiem na Nasze dzieci i myślimy, kiedy ich buty wystarczą na chwilę dłużej. Martwi nas katar, co się przeciąga i te stłuczone na placu kolano. Tak niewiele…Tyle martwiło mamę Olafa. Dziś jej głowę zaprząta znacznie więcej. Jej świat z naszego-rozpędzonego, nagle zwolnił i zapełnił pustką i niewiedzą. Nieszczęściem, które przyszło znikąd i nie odpowiedziało, kiedy odejdzie…

Rodzice nie zawiedli. W ciągu trzech dni zaplecze socjalne u Pana woźnego zostało zapełnione, podarowanymi z głębi serca, darami. Rada Rodziców organizowała zaplecze kawiarenki oraz założyła subkonto naszej placówki do głównej skarbonki https://www.siepomaga.pl/przylep dla Olafa. Pchli targ z kawiarenką działał dwa dni. Serca i kieszenie naszych dzieci i ich rodziców otwarły się, mile nas zaskakując. Udało się zebrać 5415 zł w placówce oraz 2785 zł (stan na 17.11.2021 r.) w skarbonce. Zaangażowanie wszystkich pracowników placówki, Rady Rodziców i Klubu Młodego Wolontariusza kolejny raz pokazuje, że razem możemy więcej. Olafowi życzymy powrotu do zdrowia, Jego Mamie siły.