Bajkowy dzień w Przylepie

5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt mianowicie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jego celem jest nie tylko przypomnienie kultowych bohaterów literackich, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. Bajkowi bohaterzy towarzyszą nam od najmłodszych lat przekazując ważne życiowe prawdy. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Pomagają poznać prawdę o świecie oraz oswajają dziecięce lęki.
Wybrana data nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Walta Disney’a, który magiczny świat baśni przeniósł na ekrany telewizorów.

Drodzy Rodzice – czytajmy naszym dzieciom:)