Spotkanie z książką w grupie niebieskiej

Podczas ostatniego w tym roku spotkania z książką w grupie niebieskiej, Pan Marcin przeniósł dzieci do świata żółwia Franklina. Przeczytał on historię o tym, że każdy ma prawo lubić coś innego, nie ważne czy to jest jedzenie, czy np. gatunek muzyki. Dzięki tej historii dzieci dostrzegły, że nie zawsze to co my bardzo lubimy, lubić mogą inni. Na koniec spotkania, tata Dominika Ł. zaprezentował dzieciom swoją pasję – grę na gitarze. Zapoznał on przedszkolaków z tym instrumentem, pokazał w jaki sposób się na nim gra, jakie są chwyty i jakie dźwięki wydaje gitara, itp. Na koniec Pan Marcin zagrał dzieciom oraz zaśpiewał kilka piosenek. Dzieci początkowo słuchały z zaparty tchem, po czym zaczęły tańczyć i wspólnie śpiewać z przybyłym gościem. Wielu z nich stwierdziło, że też by chciało nauczyć się grać na gitarze i w przyszłości założyć swój własny zespół i grać w nim jako gitarzysta. Bardzo dziękujemy za to spotkanie i prezentacje dzieciom swojej pasji. Kto wie, może dzięki tej lekcji, któreś z dzieci odkryje swoją pasję i również zacznie grać na jakimś instrumencie.