Poznajemy zawody Naszych rodziców

Kim chciałyby zostać dzieci z grupy niebieskiej jak już dorosną? Po tym spotkaniu chyba większość, (nawet dziewczynki) stwierdziła, że w przyszłości chciałaby zostać budowniczymi dróg i mostów. Pan Hubert bardzo dokładnie, jak na inżyniera przystało, opowiadał przedszkolakom jak wygląda jego praca i w jakie są etapy tworzenia np. autostrad. Zaprezentował on również chłopcom i dziewczynkom sprzęt i wyposażenie potrzebne każdemu pracownikowi firmy budującej ulice. Każde dziecko mogło przez chwilę wcielić się w takowego pracownika i założyć prawdziwy kask oraz kamizelkę odblaskową, a także spróbować kierować ruchem aut, albo ubić piasek pod pierwszą warstwę jezdni. Przedszkolaki też na własne oczy mogły zobaczyć z ilu warstw składa się droga, dzięki przyniesionemu przez tatę Dominika Ś. specjalnemu odwiertowi. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały tej prelekcji, chętnie zadawały także pytania na nurtujące ich pytania. Wszyscy, na koniec jednogłośnie stwierdzili, że było to bardzo ciekawe spotkanie. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Hubertowi za zapoznanie dzieci z zawodem budowniczego dróg.