Zwierzęta egzotyczne u Tropicieli

Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszą się tematy związane ze zwierzętami egzotycznymi. Każdy przedszkolak ma w swojej domowej biblioteczce mnóstwo albumów z książkami o tematyce przyrodniczej, a jeśli nie ma to na pewno nie raz zawitał do ogrodu zoologicznego i obserwował zachowanie zwierząt.
Grupa Żółta również bardzo zaciekawiła się tematyką związaną ze zwierzętami. Hitem muzycznym były piosenki „Idziemy do zoo” oraz  „Dżungla”, „Małpa Filomena” oraz wiersze „Słoń Trąbalski”. Dzieci wykonały również szereg prac plastycznych. Dzieci potrafią wymienić już wiele zwierząt egzotycznych, a nawet kontynenty na których żyją, znają środowisko życia niektórych, ciekawszych dla nich zwierząt, ich warunki życia i wiele innych ciekawostek.