Warsztaty o emocjach w przedszkolu

Dziecko przygotowane do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej powinno osiągnąć dojrzałość do uczenia się czytania, pisania, a także dojrzałość do uczenia się matematyki. Jednak to zdecydowanie za mało. Obok dojrzałości wolicjonalnej, fizycznej, umysłowej i społecznej, dojrzałość emocjonalna jest jednym z najważniejszych elementów gotowości szkolnej.

W poniedziałek najstarsze grupy przedszkolne (grupa żółta i niebieskie) uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez psychologa nt. emocji oraz granic. Dzieci dowiedziały się, że emocje pozytywne i negatywne mogą być inaczej odbierane przez różne osoby. Nie każdy może lubić przytulanie, nie każde przezwisko może być niemile. Najważniejsze jest mówienie innym, co czujemy i czego oczekujemy, a wtedy łatwiej będzie radzić sobie z emocjami.