Dzień dinozaura

Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. W minionym tygodniu, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w przedszkolu wystawę dinozaurów, którą można podziwiać w holu placówki.

Dzień dinozaura to również ciekawe zajęcia z wykorzystaniem planszy, książek, historyjek obrazkowych czy zdjęć, które zachęcały również do poznawania  sposobu narodzin oraz wyginięcia dinozaurów z naszej planety.   Najbardziej zainteresowały nasze przedszkolaki zabawy w paleontologa czyli wykopywanie z piasku ,,szkieletów dinozaurów”, co przysporzyło dzieciom wiele emocji i pozytywnych przeżyć.

Dzień Dinozaura upłynął  na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu,  ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.