Spotkanie z Policją i Strażą Gminną

W środę 13.12.23r. na wniosek pedagoga, do naszej placówki zostali zaproszeni wyjątkowi Goście. Byli to Pani Marta ze Straży Gminnej w Kołbaskowie oraz Pan Wojciech z Komisariatu Policji w Kołbaskowie.
Na wstępie przypomnieli dzieciom, jak prawidło należy poruszać się po pasach dla pieszych i jak to trzeba robić w miejscach, gdzie tych pasów brak. Rozmawiali także o tym, jak nie należy się bawić w pobliżu jezdni. Głównym aspektem było przypomnienie o widoczności na drodze, czyli o odblaskach, które są bardzo potrzebne, kiedy poruszamy się w miejscach, gdzie nie ma oświetlenia. Dzieci sobie świetnie poradziły i bardzo ochoczo brały udział w prelekcji.
W związku ze zmieniającą się porą roku, opowiadali dzieciom o bezpiecznych zabawach zimą – o tym, że nie należy zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, że nie wolno rzucać śnieżkami w twarz oraz o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić na zamarznięte akweny wodne.
Prelekcja była bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci dostały od Gości odblaski na rękę oraz w formie zawieszki. Serdecznie Państwu dziękujemy!