Apel z okazji Święta Niepodległości

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku apel z tej okazji odbył się 9 listopada. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 2 A oraz p. Natalię Budner. Przedstawiony montaż słowno – muzyczny, który rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, dotyczył historii naszego kraju, jej miast oraz upamiętniał odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uczniowie z Przylepu mieli okazję poznać historię obrazu z Jasnej Góry, obejrzeć legendę o Krakowie i wspólnie śpiewać wiele pieśni o tematyce patriotycznej. Niespodzianką dla uczestników był występ p. Dyrektor, nauczycielek SP i p. Reni, które wspólnie odśpiewały pieśń „Żeby Polska była Polską”. Na zakończenie Uczniowie 2 A zatańczyli taniec z flagami. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.