Dzień kropki w przedszkolu

Wiara we własne siły i umiejętności bywa bardzo trudna. Podobnie jak mała Vashti – bohaterka książki „Kropka” P.H.Reynols, często dochodzimy do wniosku, że niczego nie potrafimy; że nie jesteśmy w niczym dobrzy. A czasem wystarczy jedna kropka… Kropka, która jest początkiem drogi, podróży w poszukiwaniu swoich talentów. Tę kropkę możemy postawić sami lub może nam ją ofiarować ktoś inny dając szansę. 15 września obchodziliśmy w naszej placówce Międzynarodowy Dzień Kropki – święto inspirowania i kreatywności. I choć kropek w przedszkolu pojawiło się wiele, to najważniejsze kropki były ukryte – to talenty, które pozwoliły dzieciom poczuć się ważnymi i wyróżnionymi, wyjątkowymi.

Przedszkolaki już wiedzą, że najważniejsze to uwierzyć i dać szansę, bo w każdym z nas drzemie jakiś talent.

Grupa żółta rozwijała swój talent do kodowania, szukała swoich mocnych stron i rozwijała umiejętności artystyczne- było kolorowo:)

Limonki dzielnie poznawały swoje talenty i umiejętności .

Grupa srebrna poznała historię kropki, bawiła się w odnajdowanie połówek kropek przy muzyce. Barwnie zrobiło się za sprawą wspólnej pracy plastycznej – kropka z kolorowych kółek i nakrętek.

Grupa niebieska oddała się zabawom tanecznym, doskonaliła znajomość liczebników porządkowych tworząc portret biedronki, a na koniec stworzyła swoje portrety umiejętności, które zdobią naszą galerię.

Święto Kropki pierwszy raz obchodziły nasze Wrzosy, które dzielnie poszukiwały kropek, utrwalały nazwy kolorów. Oddały się wciągającej zabawie w dmuchanie, klaskanie, pocieranie i przekręcanie z książką „Naciśnij mnie” H.Tullet oraz stworzyły swoje pierwsze kroplowe dzieło.

Było barwnie, wesoło i zabawnie również w grupie pomarańczowej, bo talentów u nas nie brakuje…