Grupa niebieska i żółta w Operze na Zamku

06.06.2023 r. przedszkolaki z grupy niebieskiej i żółtej wybrały się do Opery na Zamku na spektakl taneczny przygotowany specjalnie dla dzieci. Chłopcy i dziewczynki obserwowali aktorów w wyjątkowych strojach, tańczących w różnych stylach. Dzieci mogły również zobaczyć, że nie zawsze potrzebna jest bogata scenografia, czasami wystarczą tylko rekwizyty, a także gest i ruch, które dodają charakteru całemu występowi. Przedszkolaki dzięki spektaklowi tanecznemu pt. „Ngoma – tańczący słoń” mogły również dowiedzieć się, że jeśli czegoś się bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe. Tańczyć może każdy, jeśli tylko tego chce – nawet słoń. Przekonać się mogły o tym już podczas pobytu w operze, gdzie miały możliwość wejścia na scenę i zatańczenia wraz z bohaterami spektaklu. Dzieci dzięki temu przedstawieniu, dowiedziały się, że każdy może odkryć w sobie ukrytą pasję i jeśli bardzo tego chce, dokonać niemożliwego.