Wycieczka autokarowa do Ińskiego Parku Krajobrazowego w Dłusku

17 maja 2023r. klasy 1b i 2 pojechały na wycieczkę autokarową do Ińskiego Parku Krajobrazowego w Dłusku. Dzieci brały tam udział w zabawie „Indiańska przygoda”. Podzieleni na grupy przemierzały tereny parku wykonując zadania przyczepione do drzew. Na początku grupy wybierały wodza i wymyślały indiańską nazwę swojego plemienia. Następnie każdy przybierał sobie indiańskie imię. Były więc między innymi: „Szybkie Strzały”, „Sokole Oka”, czy „Dzikie Mustangi”. Gdy grupy wykonały swój totem ruszały w teren po śladach rozwiązując po drodze napotkane zadania. Było więc między innymi strzelanie z łuku, wyznaczanie kierunków, czy szukanie żyjących zwierzątek. Na koniec zabawy każda z grup prezentowała wykonane zadania przed innymi. Potem było pieczenie kiełbasek i zabawy przy ognisku.
Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Iwona Poślińska