Warsztaty w Twórczej Cytrynce

Dzieci z grupy niebieskiej i żółtej trafiły ostatnio do krainy słodkiej, kolorowej, pełnej przeróżnych kształtów i dziwnych mas. Znalazły się bowiem, w Manufakturze Twórcza Cytrynka, gdzie uczestniczyły w warsztatach „lizakowych”. Na początku dzieci dowiedziały się z czego i w jaki sposób tworzone są lizaki. Następnie wyśmienicie zdały test tworzenia kolorów, by w końcu zamienić się w małych twórców i samodzielnie zaprojektować własne lizaki. Potem zadziała się już się magia. Każdy przedszkolak według własnego projektu stworzył małe lizakowe arcydzieła. Powstały przepiękne cukrowe pieski, kotki, konie, lisy, sowy i inne zwierzątka. Ulepione zostały także przeróżne postacie z bajek, filmów, czy też gier np. Mario, Yoda, czy Kapitan Ameryka. Wszystkie lizakowe cuda wyglądały przepięknie i na pewno były również przepyszne. Chodź powiem wam w sekrecie, że większość z nich nie została zjedzona i wcale się temu nie dziwimy. Zresztą zobaczcie sami.