Dzień Wielkiej Brytanii

20 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Wielkiej Brytanii. Obchodzony był w ramach Dnia Języka Angielskiego, który przypada co roku 25 kwietnia. W tym dniu, po wcześniejszym cyklu lekcji na temat wybranych krajów Zjednoczonego Królestwa, dzieci z klas 1-3 przeniosły się do: Szkocji, Irlandii i Anglii. Dzięki ogromnej pracy dzieci i ich rodziców, sale klasowe zostały wypełnione kolorowymi dekoracjami i symbolami poszczególnych krajów, plakatami tematycznymi oraz słodkościami z wybranych miejsc. Klasa 1a przeobraziła się w Anglię, klasa 1b i 3a połączyły siły, aby na jeden dzień stać się Irlandią, a klasa 2a udekorowana w kratę została Szkocją. Zwieńczeniem tego dnia był przegląd recytatorski wierszy w języku angielskim.