Spotkanie z książką w grupie niebieskiej

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w czasie ferii grupę niebieską odwiedziła mama Poli i Miłosza. Pani Ula przeczytała przedszkolakom książkę o żółtym, niesfornym potworku „Gryzaku”. Jak już same jego imię wskazuje, jego największą pasją jest gryzienie. Jednak nie warzyw czy owoców ale książek! Książkopotworek ucieka bowiem z klatki i wgryza się do innych książek, gdzie powoduje spore zamieszanie. Jednak, czy uda się go powstrzymać i złapać? Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Gryzaka i za wszelką cele próbowały go powstrzymać przed wtargnięciem do kolejnej bajki, aż w końcu im się to udało. Jednak czy na pewno?!? Czy klatka powstrzyma potworka? Do jakiej bajki teraz trafił Książkopotworek? Bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najlepsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła” i tak też było u nas. Dzieciom tak się spodobała książka, że postanowiły stworzyć dalsze przygody Gryzaka. Jak myślicie do jakich bajek tym razem wgryzł się i jak zmienił ich treść? Zobaczcie sami pomysły przedszkolaków.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Uli i zachęcamy innych rodziców do odwiedzin i zabranie dzieci w świat magii książek – bo książki nie gryzą (gryzie je tylko Gryzak), one połykają w całości.