Wizyta strażaków w przedszkolu

W ramach zajęć z preorientacji zawodowej dzieci z Naszego przedszkola mogły lepiej poznać pracę osób należących do Ochotniczej Straży Pożarnej. Przedszkolaki podczas spotkania dowiedziały się między innymi jak wygląda praca strażaka, jaki sprzęt potrzebują podczas akcji gaśniczej, podczas powodzi, lub podczas udzielania pomocy osobom uczestniczących w wypadkach samochodowych. Ponadto, chłopcy i dziewczynki mieli również możliwość przymierzyć najprawdziwszą kurtkę, rękawice i kask strażacki. Na koniec wszyscy przeszli test sprawnościowy i tak jak prawdziwi ochotnicy – czołgali się, przeskakiwali przez przeszkody, biegali na czas, chodzili po równoważni, a także rozwijali i zwijali wąż strażacki na czas. Był bardzo trudny test, ale wszyscy poradzili sobie z nim wyśmienicie. Kto wie, może któreś dziecko zostanie w przyszłości strażakiem.