Dzień brązowy, piernikowy…

Toruń to wiekowe miasto, które odznacza się bogatą historią. Pochodzi z niego chociażby słynny astronom Mikołaj Kopernik, który z pewnością zajadał się przepysznymi piernikami, z których Toruń również jest znany. Co roku towarzyszą nam one podczas Świąt Bożego Narodzenia. Stanowią one ciekawą ozdobę choinki oraz są przysmakiem dla wielu osób. W dniu brązowym dzieci z naszego przedszkola mogły dowiedzieć się bardzo dużo właśnie na temat tych korzennych ciastek. Miały one okazję wysłuchać ciekawego opowiadania na temat pierników i ich historii, a także dowiedzieć się z czego są one zrobione. W tym czasie w całym przedszkolu unosił się aromat goździków, cynamonu, czy gałki muszkatołowej. Dzieci ozdabiały również pierniki, które zostały wcześniej przygotowane przez panie kucharki. Kolorowe posypki i inne ozdoby sprawiły, że w całym przedszkolu zrobiło się niezwykle kolorowo i zapanowała radosna atmosfera. Jesteśmy przekonani, że po taki kolorowy smakołyk chętnie sięgnąłby nawet sam Mikołaj Kopernik.