Hokus -pokus, czary- mary w przedszkolu

„Hokus-pokus, czary- mary, niech się spełnią wszystkie Andrzejkowe czary”

29 listopada we wszystkich grupach przedszkolnych obchodziliśmy Andrzejki.
Tego dnia do naszej placówki, przybyły wróżki i czarodziejki, aby wywróżyć, co czeka nas wszystkich w przyszłości – tej niedalekiej, jak również tej odległej.
Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania butów, rzucania „grosikiem do studni”, przebijania szpileczką serca z imionami, czy 5 magicznych kubeczków. Odbyło się także losowanie rekwizytów związanych z zawodami. Dzięki tej wróżbie dowiedzieliśmy się, że nasze przedszkolne mury opuszczą m.in. kucharze, policjanci, rajdowcy, piosenkarki, nauczycielki, muzycy, weterynarze, dentyści, strażacy, ogrodnicy, czy politycy.  Zabawom i wróżbom Andrzejkowym nie było końca. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznych rytuałach.
Dzień ten dostarczył wszystkim wielu niezwykłych przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszych ludowych tradycji.