Dzień zdrowego śniadania

Jak wiadomo śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia – wiedzą już o tym dzieci w przedszkolu. Bowiem dzięki niemu mają siłę i energię do zabawy i nauki. Dlatego też 8 listopada świętowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień, ponieważ samodzielnie mogły przygotować pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki.
Na stołach znalazły się różnego rodzaju pieczywo – jasne i ciemne, masło, ser, wędliny, jajka, warzywa tj. sałata, pomidor, ogórek, papryka, rzodkiewka.  Każdy mógł wybrać sobie to co lubi i na co ma tylko ochotę. Nawet największe niejadki nie bały się spróbować nowych smaków. A na kanapki zawitały motylki z pomidorków, pająki z papryki i rzodkiewki, śmieszne postacie, kotki i pieski z szynki i z sera, a także inne zwierzątka i postacie. Tak bardzo podobało się nam robienie własnych kanapek, że postanowiliśmy, iż takie śniadania będziemy organizować raz w miesiącu.