Wizyta Straży Pożarnej

W dniu 30 września przedszkolaki i uczniowie SP z wielką radością powitali wyjątkowych gości – strażaków.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom. Dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej oraz sytuacje, w których powinny go używać. Miały również możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.  Podopieczni z wielką radością wsiedli do wozu strażackiego, przymierzali hełm strażaka,  aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem przy wozie strażackim, którego syreny wywołały zachwyt na buziach naszych przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas!