Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Alpakowy Gaj”

28.09.2022r. klasy I b i II pojechały do Bobolina do „Alpakowego Gaju”. Mieszkają tu Don Vito, Luigi, Valentino, Bella, Meadow i Soprano – alpaki, które można pogłaskać, wyprowadzić na spacer. Prócz alpak jest tu sporo innych zwierząt, takich jak: różne kury, kaczki, gęsi, pawie, bażanty, króliki. Spotkać też można lisa polarnego, krowy, konie, kucyki, przepiórki oraz świnkę. Wiele z tych zwierząt zostało adoptowanych, uratowanych i właśnie tu znalazło swój szczęśliwy dom. Podczas pobytu w „Alpakowym Gaju” uczniowie uzyskali wiele informacji o trybie życia i zwyczajach aplak. Karmili je marchewkami. Oglądali też pokaz tresury psów czy kota sfinksa.

To była bardzo udana wycieczka. Z ociąganiem wracaliśmy do szkoły.

Iwona Poślińska Renata Kaczkowska