Biało-czerwony Przylep

9 kwietnia 2022 r., wszystkie dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pięknie ubrane w galowe stroje, z flagami biało – czerwonymi, spotkały się w auli z okazji uroczystości dotyczących Majowych Świąt. Gospodarzem tego wydarzenia była klasa pierwsza, która pod czujnym okiem p. Renaty Kaczkowskiej, przygotowała przedstawienie, podczas którego wykorzystane zostały patriotyczne wiersze i piosenki. Dzieci dowiedziały się, dlaczego 1 maja praca ma swoje święto, dlaczego na polskiej fladze jest biel i czerwień oraz co to jest konstytucja i dlaczego jest taka ważna dla Polaków? Mali aktorzy, podczas swoich wypowiedzi, szukali odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być dobrym Polakiem? I po takiej dawce wiedzy, każdy w naszej placówce wie, dlaczego święta majowe są tak ważne dla Polaków.