Warsztaty pszczelarskie

Dlaczego pszczoły żądlą?, Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? … Na te i inne pytania dzieci z naszej placówki poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatach edukacyjnych, które miały miejsce 4 i 5 kwietnia. Dzieci zobaczyły z bliska tajemnice z magicznego świata pszczół. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół oraz ich wpływem na otaczający nas świat. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, oraz wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek w postaci słoiczka miodu, własnoręcznie wykonaną świeczkę oraz certyfikat przyjaciela pszczół. Zajęcia wywołały u dzieci żywe emocje oraz szerokie uśmiechy na ich twarzach.