Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego na całym świecie, organizuje się wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Inspiracją do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki stało się opowiadanie  Petera H. Reynolds’a pt.  „The Dot” czyli „Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

W Przedszkolu w Przylepie również obchodziliśmy to święto. Tego dnia na naszych ubraniach pojawił się kropkowany deseń. W każdej grupie pod czujnym okiem pań odbyły się zajęcia inspirowane kropką. Powstały również wyjątkowe, niepowtarzalne kropkowane prace plastyczne.

Obchody Dnia Kropki w naszym przedszkolu były wspaniałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent…

Skip to content