Projekt „Bajkowa wyprawa” w grupie niebieskiej

Książki uczą, bawią i pozwalają przeżywać wiele emocji. W magiczny świat bajek dzieci z grupy niebieskiej przeniosły się dzięki projektowi edukacyjnemu „Bajkowa wyprawa”. Dzieci doskonaliły umiejętność słuchania, wykonywania zadań w skupieniu oraz rozwijał swoją wyobraźnie. Wykonywały twórcze zadania np. budując wieżę Roszpunki, czy zaplatając jej makaronowy warkocz. Wiele radości sprawiło odkrywanie historii bajkowych bohaterów na kartach obrazkowych. Dzieci zapoznały się z takimi klasycznymi bajkami, jak : „Czerwony Kapturek”, „Trzy Świnki”, ” Kot w butach”, „Jaś i magiczna fasola”, ” Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, ” Calineczka”, czy ” Roszpunka”. Czytanie przenosi nas inny świat, rozwija słownictwo, a wspólne czytanie buduje pozytywne relacje.