Przedszkolna wycieczka do Planetarium

7 maja grupa srebrna wraz z grupą limonową wybrały się do Morskiego centrum Nauki, a dokładniej do Planetarium. Dzieci obejrzały film pt. ”Magiczny Globus”. Z filmu można było się dowiedzieć różnych zjawisk, z którymi mamy do czynienia na co dzień, ale zwykle nie przywiązujemy uwagę do tego, dlaczego tak się dzieje. Chodzi między innymi o to dlaczego jest noc i dzień, skąd się biorą pory roku i dlaczego każda pora jest dla naszego życia niezwykle ważna. Film był bardzo pouczający, a dzięki specjalnie przygotowanemu ekranowi w formie kuli ziemskiej, można było obejrzeć go wieloma zmysłami.
Po filmie dzieci miały wycieczkę po okolicach Szczecina. Mogły obejrzeć Dźwigozaury, Łasztownię, podziwiać rzekę Odrę i pomniki, które ozdabiają szczecińskie bulwary, a następnie oglądały Wały Chrobrego. Wycieczka była bardzo ciekawa, a dla niektórych naprawdę wyczerpująca. Niemniej wszyscy świetnie się bawili.