Dzień Śliwki w Przylepie

W naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Śliwki, który przyniósł wiele radości i kreatywnych aktywności. Był to dzień pełen smaków, zapachów i kolorów, który na długo pozostanie w pamięci uczniów i pracowników.
Warsztaty Kulinarne
Jednym z głównych punktów programu były warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak przygotować tradycyjne powidła śliwkowe. Pod czujnym okiem nauczycieli, dzieci śpiewały wesołe piosenki, a gotowe słoiczki z powidłami mogły zabrać do domu, by podzielić się nimi z rodziną.
Pieczenie Ciasta Drożdżowego
Kolejną atrakcją było pieczenie ciasta drożdżowego ze śliwkami. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowywali ciasto, które następnie piekło się w szkolnej kuchni. Gotowe wypieki były degustowane przez uczniów i pracowników szkoły, a zapach świeżo upieczonego ciasta unosił się w całym budynku.
Lekcja Plastyki
Na lekcji plastyki uczniowie mieli za zadanie narysować śliwkę w ciekawej kolorystyce. Powstałe prace były pełne kreatywności i różnorodności, a każda z nich była wyjątkowa. Kolorowe rysunki ozdobiły szkolne korytarze, wprowadzając wszystkich w śliwkowy nastrój.
Śliwkowe Stroje
Tego dnia zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły ubrani byli w “śliwkowe” kolory. Fioletowe, bordowe i granatowe stroje dodały całemu wydarzeniu wyjątkowego charakteru i podkreśliły tematykę dnia.
Dzień Śliwki okazał się wspaniałą okazją do integracji, nauki i zabawy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, udało się stworzyć niezapomniane wspomnienia i wprowadzić trochę słodyczy do szkolnej codzienności.