Joga i zabawy zuchowe w grupie niebieskiej

W roku szkolnym 2023/2024 grupa niebieska pod okiem p. Moniki realizowała innowacje pedagogiczną ” Uważny zuch – elementy jogi i zabaw zuchowych w edukacji przedszkolnej” . Proponowana innowacja miała na celu zaopatrzyć dzieci w umiejętności niezbędne na dalszym etapie nauki, takie jak: rozwijanie zdolności koncentracji, narzędzia rozładowywania napięcia emocjonalnego. Dodatkowo realizacja zadań wzmocniła wydolność fizyczną dzieci, wyposażyła je w umiejętności regulacji oddechu oraz przybliżyła świat harcerskich wartości. Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, z zapałem wiązali węzły harcerskie i wykonywali asany jogowe. Część wychowanków zdobyte umiejętności przeniosła na grunt domowy i ćwiczy wspólnie z rodzicami do czego wszystkich zachęcamy, bo ruch to zdrowie.