ul. Rodzinna 1, 72-005 Przylep 725 338 335 sekretariat@przylep.edu.pl

Informacje o szkole

„Każdy wiek ma swoje prawa, więc….Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc”.

Gmina Kołbaskowo zaprasza do nowo otwartej Szkoły Podstawowej w Przylepie. Placówka będzie miejscem, w którym dzieci będą przeżywać swoje nietuzinkowe dzieciństwo, codziennie odkrywając swoje talenty i nieskończony potencjał. Szkoła w Przylepie to kameralna, bezpieczna placówka w Gminie Kołbaskowo, zapewniająca indywidualne podejście do Ucznia. Nadrzędnym celem nowej szkoły będzie wszechstronny rozwój dzieci, w oparciu o współpracę z Rodzicami. Swoją wiedzę uczniowie zdobędą poprzez zabawę, która jest najlepszą formą przekazywania informacji o otaczającym ich świecie, przy czym dominować będzie uczenie się poprzez działanie i rozwijanie wyobraźni.

W ofercie szkoły znajdują się:
1. Bezpłatne zajęcia dodatkowe kształtujące praktyczne umiejętności posługiwania się językiem obcym (przygotowujące do nauczania dwujęzycznego)
2. Zajęcia prowadzone metodą projektów w oparciu o naukę przez doświadczenie (lekcje muzealne, teatralne, kinowe, warsztaty terenowe) wraz z wykorzystaniem elementów Planu Daltońskiego, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn, pedagogiki zabawy, metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, globalnego czytania Glenna Domana, Systemu Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej, kinezjologii edukacyjnej, systemu Carla Orffa
3. Metody i formy pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów
4. Zajęcia umuzykalniające: nauka gry na ukulele, flażolecie, dzwonkach ręcznych, bum bum rurkach
5. Zajęcia kreatywne i twórcze związane z nowymi technikami plastycznymi
6. Zajęcia logopedyczne